Vyhledávání
Vyberte si kategorii
Platba on-line
on=line payments

Naši partneři

Vážení zákazníci! od pondělí 10. května máme běžnou otevírací dobu od 9:00 do 18:00

                                                                       Vše o bateriích

Vlastnosti baterií Li-Ion:

 • Nemá paměťový efekt.

 • Před prvním použitím baterie doporučuje baterii naformátovat – tj. 3 x plně nabít a vybít do samovolného vypnutí telefonu.

 • Životnost až 1200 nabíjecích cyklů.

 • Baterii můžete dobíjet jakoukoliv nabíječkou k danému typu telefonu (originální nebo kompatibilní). 

Jak prodloužit životnost baterie:

 • Nenechávejte zbytečně dlouho plně nabité nebo úplné vybité baterie stát.

 • Optimálně skladujte záložní baterii v chladu a při tak 40% nabití.

 • Nevybíjejte do úplného vybití (tzn. když mobil nahlásí baterie vybitá, nesnažte se ji zbytečně úplně vybít)- je mnohem lepší ji dvakrát vybít na 50% než jednou na 0%.

Rozdíly mezi bateriemi s napětím 3.6 a 3.7V (a také 7.2V x 7.4V, 10.8V x 11.1V a 14.4V x 14.8V):

 • Výrobci baterií počítají výsledné napětí z nominálních hodnot článků.

 • Tyto hodnoty každý výrobce článků uvádí jinak.

 • Nejčastěji se uvádí nominální hodnoty napětí článku 3,6V a 3,7V. V obou případech jde o naprosto totožný článek. 

 • Znamená to tedy, že zcela identické baterie např. se třemi články v sériovém zapojení mohou být označeny 10,8V (3 x 3,6V) nebo 11,1V (3 x 3,7V). 14,4V (4 x 3,6V) nebo 14,8V (4 x 3,7V). 

 • Proto se na jinak stejných, vzájemně zaměnitelných bateriích do notebooku občas objeví odlišné jmenovité napětí, odvozené od počtu sériově zapojených článků.

Jak o baterie správně pečovat:

 • nové baterie je vhodné naformátovat, tzn. maximálně baterii nabít a používat do doby, než se vybije. Tento cylkus je potřeba zopakovat 3x-5x. 

 • POZOR!!! - baterie  v průběhu jejich životnosti však nesmíte vybíjet  úplně, zkracuje se tím jejich životnost (celkový počet nabíjecích cyklů). Baterie by se neměly vybíjet až do nefunkčnosti daného zařízení, tj. do nulové kapacity (nulového napětí), ale měly by se dobíjet průběžně a vybíjet do kapacity kolem 50 % a potom vždy nabít. Vybíjení pouze na polovinu kapacity zvýší počet možných nabíjecích cyklů více než dvojnásobně.

 • dbejte na to, aby se články při nabíjení nepřehřívaly – nepřikrývejte je při nabíjení, nenabíjejte je vedle radiátoru a na přímém slunci. Zvyšování teploty ( nad 50 °C )  je pro baterii nebezpečné, může dojít ke snížení kapacity baterie nebo k jejímu úplnému zničení. Ideální je teplota pro použití baterie je 15 – 25 °C.

Kalibrace notebookových baterií

Jak v některých případech prodloužit výdrž baterie v notebooku, pokud již notebook nevydrží na baterii tak dlouho jako dřiv. Řekneme si něco o tom, jak se má baterie správně a účině kalibrobat.

Baterii u notebooku nelze nabít na 100%

Občas při nabíjení baterie notebooku může nastat stav, že indikace stavu nabití baterie v operačním systému nedosáhne hodnoty 100%, přestože by měla být baterie plně nabita. Je to způsobeno odchylkou mezi skutečným stavem baterie a hodnotami, se kterými pracuje power managment. Současné notebooky obsahují managment pro úsporu energie, který zajišťuje, aby se prodlužila jak provozní doba notebooku při chodu na baterii, tak i životnost baterie. Pro správnou funkci tohoto managmentu je třeba zajistit shodu mezi skutečným stavem baterie a hodnotami, které se kterými power managment pracuje. Tyto hodnoty se po nějáké době užívání mohou mírně lišit a způsobit tak nesprávné vyhodnocení stavu baterie. K zajištění shody mezi skutečným stavem baterie a hodnotami se kterými power managment pracuje, slouží kalibrace baterie. Funkci kalibrování dnes již nabízí většina notebooků

Kalibrace baterie notebooku je nutná v těchto případech:

 1. LED kontrolka nabíjení, zpravidla umístěná na předním čele Vašeho notebooku, signalizuje stav plného nabití Vašeho notebooku (viz. Uživatelská příručka - popis stavových LED indikátorů), ale údaj v dolní liště pracovní plochy Vašeho operačního systému je nižší než 100%.

 2. Stav nabití baterie ukazuje 100%, ale tato hodnota při práci s notebookem rychle klesá k nule. Navíc i když je tento údaj již na nule, tak notebook pracuje na baterii i nadále, a to i po několik dalších hodin.

Pro kalibraci baterií existují dvě různé metody, které mají podobný účinek

Metoda č.1

U všech typů notebooků aktuálně dodávaných je program pro kalibraci baterií implementován do BIOSu notebooků a lze spustit přímo ze Setupu BIOSu.

I (při bootování zmáčknete setup klávesu) a najdete položku Battery Calibration. Pozn: setup klávesa bývá obvykle F2  (Acer, ASUS, Fujitsu, Samsung, SONY), F10 (HP), F1 (IBM/Lenovo, Toshiba), DEL(MSI, ostatní), výjimečně to může být i klávesa ESC.)

Metoda č.2 (vhodná pro všechny notebooky)

Skutečný stav baterie se může lišit se stavem baterie ve Windows. Pokud OS zjistí nízký stav baterie, notebook vypne nebo provede jiný přednastavený úkon. Pokud je však ve skutečnosti baterie ještě nabitá, mohl by notebook klidně fungovat dál.

Nabijte tedy baterii na maximum, vypněte notebook a odpojte napájení. Potom notebook zapněte na baterii, nechte ho naběhnout do BIOSu (u většiny notebooků po startu stisknout F2) a nechte notebook běžet v BIOSu než se sám od sebe nevypne. V BIOSu se baterie vybije bez podpory windows.

Jakmile se notebook vypne, zapojte jej do sítě a okamžitě notebook zapněte. OS windows tak zjistí nový skutečný nejnižší stav baterie a tím se zresetuje. Vy pak máte k dispozici plnou kapacitu baterie pro chod vašeho notebooku.

Jakmile se notebook vypne, zapojte jej do sítě a okamžitě notebook zapněte. OS windows tak zjistí nový skutečný nejnižší stav baterie a tím se zresetuje. Vy pak máte k dispozici plnou kapacitu baterie pro chod vašeho notebooku.


Jaká je záruka na spotřební zboží?  24 měsíců 

Záruka na baterii mobilních přístrojů je dvacet čtyři měsíců, stejně jako na ostatní spotřební zboží. Nezapomeňte ale prosím, že záruční doba a životnost baterií jsou různé pojmy.
Záruka se totiž obecně, nejen u baterií, vztahuje na závady, které vzniknou vadou materiálu nebo výroby.Nevztahuje se ale na vady, které vznikly běžným opotřebením. Záruka na ty části baterie, které nejsou citlivé na neodborné zacházení uživatele – tedy obal baterie, elektronika (BMS), nabíječka jsou kryty standardní zárukou v délce 24 měsíců. Chemická část baterie – tedy aku-packy mají omezenou záruku na 6 měsíců dle toho co nastane dříve (počet cyklů lze odhadnout ze stavu článků). V případě, že je deklarován pokles výkonu baterie po uplynutí některého z výše uvedených parametrů, reklamace nebude uznána jako záruční.
U baterií a žárovek i jiných věcí je však nutno rozlišovat mezi zárukou a životností, což není totéž, jsou spotřební zboží s omezenou životností. Životnost může být buď kratší, nebo delší než záruční doba. Jde o spotřební zboží, kdy uživatel svým chováním ovlivňuje životnost.Životnost je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být stejná jako záruční doba. Při intenzivním užívání může být životnost kratší než poskytovaná záruka. Takže záleží především na frekvenci používání výrobku.
Záruka se nevztahuje na opotřebení baterie způsobené jejím obvyklým užíváním. Není proto možné například reklamovat baterii po několikaměsíčním užívání proto, že má nižší než původní kapacitu.Snižování kapacity totiž není vadou, ale přirozenou vlastností baterie.Potřeba častého dobíjení patří mezi běžné opotřebení.
Při instalaci baterie postupujte dle uživatelské příručky výrobce zařízení.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající od 1.3.2017 povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
(Prázdný)
 
Měna:
Facebook

follow me on facebook
Kontakt

(  chezh russian english  )
tel:  +420777801557
(  Czech) Czech/Rus
(  russian) Rus
skype
Naši partneři